OBČINA ODRANCI

ODLIČEN 1.POLČAS PRINESEL TRI TOČKE PROTI ČARDI

Z zmago na tretji domači tekmi v novi sezoni je naša ekipa s 16 točkami skočila na 3.mesto tretjeligaške razpredelnice. Trener Jančar v obračunu proti Čardi ni mogel računati na kaznovanega in rahlo poškodovanega Erika Hozjana, zaradi poškodbe je še naprej izven pogona Gostan. Priložnost v prvi enajsterici je po daljšem času dobil Copot, zaradi sanacije poškodbe vratarja Raduhe je prednost med vratnicama drugič zapored dobil Ferenčak. Naša ekipa je odigrala enega najatraktivnejših polčasov v sezoni do sedaj, medtem, ko se je v nadaljevanju malce “zalomilo” in Čarda je silno iskala presenečenje. Toda ta scenarij se ni izšel in naši fantje so z domače zelenice zakorakali z novim kompletom točk. Pa gremo lepo po vrsti …

Že uvodne minute so napovedovale atraktiven nogomet naše ekipe. Prvo resnejšo priložnost so si fantje pripravili v 3 minuti. Prodiral je Tompa, asistriral do Raduhe, strel je ubranil vratar Litrop. V 15.minuti je po podaji Sreša z desne strani streljal Balažic, Litrop je s težavo vendarle ubranil nevaren poskus. Dve minuti pozneje vnovič lepa priložnost na naši strani. Po prostem strelu je Sreš lepo asistiral prostemu Matjašecu, ta pa s povratno podajo našel Horvata, a je slednji bolj slabo zadel žogo in meril mimo vrat.

1:0 Horvat (20.minuta)

20.minuta pa je prinesla vodstvo naše ekipe. Copot je z lepo globinsko podajo zaposlil Raduho, sledil je predložek, Horvat pa je na oddaljenejši vratnici brez težav žogo potisnil v mrežo za vodstvo z 1:0.

14519927_10153765217071262_5167570163083023960_n

2:0 Balažic (23.minuta)

Tri minute pozneje se je drugič tresla mreža Čarde. Podajo iz kota je izvajal Matjašec, na 1.vratnici pa je bil najspretnejši Balažic in z glavo preusmeri žogo na oddaljenejšo vratnico za vodstvo z 2:0.

Posnetek zadetka Iva Balažica za 2:0

V 34.minuti je v hiter protinapad krenil Sreš, asistiral do Zvera, ki je nekoliko preuranjeno “s prve” udaril mimo vrat.

3:0 Tompa (41.minuta)

Predvsem desna stran vezne linije naše ekipe, kjer so igrali Matjašec, Balažic in Raduha je v 1.polčasu odigrala zares dobro. Prav Raduha je bil po prodoru po desni kreator tretjega zadetka. Predložek je Tompa zgolj preusmeril v mrežo in vodstvo s 3:0 je bilo zasluženo.

14572849_10153765236431262_4351135868692645350_n

V 44.minuti bi lahko naša ekipa še povišala vodstvo, a je strel Tompe z glavo po podaji Matjašeca Litrop ubranil. V izidhljajih prvega polčasa je s strelom z 20m poskušal Sreš, Litrop je bil na mestu in ekipi sta krenili na odmor.

Strateg Čarde, Malačič je ob polčasu izvedel kar vse 3 menjave, kmalu zatem se je poškodoval rezervist Kramar in gostje so nadaljevali z deseterico. Toda kljub vsemu naša ekipa v nadaljevanju ni uspela prikazati podobnega nogometa, kot v 1.delu. Kmalu so sledile kazni gostov.

3:1 Vogrinčič (59.minuta)

Gostje so do prvega zadetka prišli v 59.minuti, ko je predložek z desne najbolje izkoristil Vogrinčič. V skoku je bil prenizek Hozjan Gašper in Vogrinčič je z glavo premagal Ferenčaka.

V 63.minuti je z 20m streljal Horvat, strel je bil spet plen Litropa.

3:2 Bencik (76.minuta)

76.minuta je vnesla veliko več nervoze v vrste naše ekipe. Na robu kazenskega prostora si je Bencik odlično zaustavil dolgo podajo soigralcev in atraktivno streljal iz obrata, ter z neubranljvim udarcem še enkrat matiral Ferenčaka.

Kljub vsemu je naša ekipa imela do konca obračuna še nekaj priložnosti. V 83.minuti je Raduha po podaji Matjašeca streljal mimo vrat, dve minuti pozneje se je Balažic znašel iz oči v oči z Litropom a mu je čuvaj Čardine mreže poskus še enkrat ubranil.

4:2 Tompa (88.minuta)

Dve minuti pred iztekom rednega dela obračuna pa je Tompa postavil rezultat obračuna. Po preigravanju nekoliko levo od vrat gostov je preigral dva gostuoča nogometaša in streljal na oddaljenejšo vratnico, ter vknjižil svoj drugi zadetek na obračunu in dokončno svoji ekipi priigral tri točke.

14440933_10153765282886262_8611942527220712647_n

Sedaj naša ekipa odhaja na gostovanje v Veliko Polano, nato sledi domač obračun proti lendavski Nafti.

D.Č.