OBČINA ODRANCI

NAPOVEDNIK: “SOSEDSKI EL CLASSICO” LUŠT BELTINCI – ODRANCI

” Z derbija na derbi ” …. se je glasilo naše sporočilo na našem facebook portalu sredi tega tedna. Komajda se je umirila situacija po sobotnem derbiju proti Nafti 1903, že naša ekipa drvi proti naslednjemu derbiju naproti. Dvoboj z Lušt Beltinci namreč velja za posebnega, oz. predstavlja nekakšen “sosedski praznik”. To pot se bosta moštvi udarili v beltinskem športnem parku. Na lestvici ju ločita zgolj 2 točki, kar napoveduje boj za vsako žogo in vsak centimeter beltinske zelenice.

Pa gremo lepo počasi… Ekipi sta se udarili že na pripravljalnem turnirju za 1.pokal Občine Odranci in kljub prijateljskemu nivoju prikazali vse prej kot eksibicijski nogomet. Na koncu so po 11m slavili Beltinčani in tudi osvojili 1.mesto na turnirju. Sicer pa sta ekipi stara znanca zadnjih tretjeligaških sezon. In vse do te sezone, je bil omenjeni derbi vselej najbolje obiskan nogometni obračun širom Pomurja in se je lahko primerjal s številom gledalcev na redkih prvoligaških tekmah.

Posebno rivalstvo vsekakor obstaja. V obeh taborih namreč igra nemalo igralcev, ki so že nosili dres soseda. V beltinski ekipi so to Tkalec Jernej, Daniel Zlatar, Denis Dugonjič in Mitja Botjak, medtem pa je pri naši ekipi to Dejan Sreš, ki je dres obeh klubov oblekel že dvakrat. Torej na igrišču bo prisotno rivalstvo, kar ne dvomimo niti na tribunah.

31442775512mkr_9910

Medsebojnih dvobojev bo tokrat spet veliko (foto: Pomurec.com)

Beltinčani slovijo kot napadalna ekipa, dokaz je trenutno zbranih 22 točk. Izgubili so zgolj enkrat in to na gostovanju v začetku sezone pri Nafti 1903. Naša ekipa je izgubila prav tako enkrat in ima dve točki zaostanka, a doma en remi več, kot Beltinčani. Toda statistika tokrat vnovič ne odloča prav o ničemer.

Trener Jančar po tekmi z Nafto spet lahko računa na Zvera, ki je odsedel kazen 4 rumenih kartonov. V ekipi spet v polnem “sijaju” pričakujemo tudi Bojana Matjašeca, Gostan še naprej sanira poškodbo. Beltinski strateg Cifer bo v ogenj pravtako poslal vse razpoložljive moči.

Zato to nedeljo MORATE biti vnovič dvanajsti igralec naše ekipe. Zato spet vabljeni v beltinski športni park to nedeljo ob 15.00 uri !!! Ne pozabite na navijaške pripomočke!

VABLJENI !!!

Datum Ura Tekma
22.10.16 15.00 Avto Rajh Ljutomer : Čarda Martjanci
23.10.16 15.00 Polana : Rakičan
22.10.16 15.00 Nafta 1903 : Grad
23.10.16 15.00 Lušt Beltinci : Odranci
23.10.16 15.00 Tromejnik G-Sukič : ŠD NK Križevci
23.10.16 15.00 Turnišče : GMT Bogojina
23.10.16 15.00 NŠ Mura : Hotiza