OBČINA ODRANCI

Rutinirana zmaga nad Turniščem nov zagon pred jesenskim finišem

Zadnje jesensko gostovanje je v Turnišče privabilo 300 ljubiteljev nogometa, ki so poleg pogostega pogledovanja v nebo spremljali razgiban “žogobrc” na turniški zelenici. Ob igrišču je poleg gledalcev potekal tudi trenerski dvoboj dveh “Rakičancev”, Rajbarja na domači in Jančarja na naši klopi. Na koncu se je veselil slednji, naši fantje so si priigrali novo zmago v sezoni, s katero spet z nekaj več elana vstopajo v finiš jesenskega dela sezone.

Uvod dvoboja je bolj kot ne potekal med obema kazenskima prostoroma polpriložnosti na naši strani sta imela Matjašec direktno iz kota, ter pozneje tudi Balažic, otipavanje nasprotnika pa je potekalo kar dolgo. Prvo, morebiti resnejšo polpriložnost smo zabeležili v 22.minuti, ko je pri domačih Törnar poslal predložek z desne strani, v kazenskem prostoru pa skočil Jakšič, a žogo poslal čez gol Raduhe. V 24.minuti je na nasprotni polovici s strelom s 30m poskušal Balažic, domači vratar Lebar je bil na mestu. V isti minuti takoj priložnost po udarcu iz kota, ki ga je izvedel Sreš, v gneči pred domačim golom pa je bil Tompa premalo spreten in zadel domačega čuvaja mreže. V 25.minuti je z leve strani nevarno zapretil tokrat precej viden in tudi nevaren Horvat, Lebar je imel veliko dela.

14938162_10153858230976262_5662679555930372699_n

0:1 Horvat Patrik (38.minuta)

V 38.minuti pa se je prvič zatresla mreža in to domača. Matjašec je poslal dolgo žogo na Horvata, sledila je podaja do Balažica in strel, katerega je Lebar ubranil, a se je odbitek spet znašel pri Balažicu, ki je podal do Horvata, ta pa žogo poslal na oddaljenejšo vratnico in poskrbel za vodstvo naše ekipe z 0:1.

Za konec 1.polčasa je po predložku s kota Sreša z glavo poskušal še kapetan Jerebic, a meril mimo vrat. Naša ekipa je do odmora zadržala minimalno prednost zadetka.

V 53.minuti je Horvat krenil v obetaven protinapad po asistenci Sreša, ki je v nadaljevanju igral bistveno bolje. Pred domačim golom je poskušal s podajo do prostega Tompe, a je bila ta preslaba in s strani domače obrambe izbita.

0:2 Hozjan Erik (70.minuta)- enajstmetrovka

Veliko dela za drugi zadetek naše ekipe je opravil dvojec Zver-Horvat. Zver je prodrl po levi strani, s predložkom zaposlil Horvata, katerega je v svojem kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Lebar Aljoša. Sodnik Nemet ni okleval in pokazal na belo točko. Uspešen izvajalec je bil Erik Hozjan za podvojitev vodstva na 0:2.

14937356_10153858231001262_9114287662327415354_n

V 74. in 76.minuti sledita dve priložnosti domačih. Najprej je Recek s strelom z leve strani meril mimo vrat, pozneje je s 30m precej nevarno poskušal rezervist Koren. Žoga je švignila čez gol Raduhe, ki tokrat ni imel veliko dela.

Do konca obračuna se ni zgodilo nič več omembe vrednega in naša ekipa si je priigrala 7 prvenstveno zmago in pri 24 točkah prihodnjo nedeljo na domačem terenu pričakuje Muro, ki ima dve točki več.

D.Č.