OBČINA ODRANCI

Tompa junak strelskih vaj, za konec sedmica v mreži Hotize

Za tekmo 14.kroga med Odranci in Hotizo bi za prvih 35.minut tekme lahko mirno rekli, da je bilo za našo ekipo daleč najbolj čudnih v dosedanjem poteku prvenstva. Ekipa se je namreč reševala iz težkega položaja, v katerem je bila v uvodnih minutah obračuna. Na koncu pa je bilo vendarle razlogov za veselje veliko, tudi zaradi dejstva, da je zdesetkana zasedba Bojana Jančarja tudi brez odsotnih Jerebica, Raduhe v golu, Erika Hozjana, Zver Damirja in tudi Raduha Boruta v nadaljevanju gladko premagala novinca v ligi.

0:1 Biro (3.minuta)

Že 3.minuta obračuna je prinesla hladen tuš naši ekipi in Ferenčak je kaj kmalu moral po žogo v svojo mrežo. Posledica je bila napaka pri vračanju žoge našemu vratarju, kar je spretno izkoristil Biro in žogo poslal v mrežo za hitro vodstvo Hotize z 0:1.

1:1 Balažic (11.minuta)

Naša ekipa kljub vsemu ni oklevala in nemudoma vse moči usmerila v napad za čimprejšnje izenačenje. Prav to se je zgodilo v 11.minuti. Po desni strani je prodrl tokrat sila razpoloženi Matjašec, Balažic je s strelom po tleh ugnal Utrošo in poskrbel za izenačenje.

15178084_10153895243751262_2768441354849724939_n

1:2 Biro (15.minuta)- enajstmetrovka

Toda rezultat se je obdržal zgolj slabe 4 minute in vnovič je bilo nekaj slabe volje v naši ekipi. Mlinarič je v svojem kazenskem prostoru v dvoboju z Biro-jem slednjega zaustavil z vlečenjem, kar je opazil sodnik Kordež in pokazal na belo točko, našega branilca pa “nagradil” z rumenim kartonom. Odgovornost je prevzel kar sam Biro in še drugič premagal Ferenčaka za drugo vodstvo Hotize, tokrat z 1:2.

2:2 Tompa (32.minuta)

Vse do 32.minute se na igrišču ni zgodilo nič presenetljivega, čeprav je naša ekipa vseskozi pletla mrežo okrog gola gostov. Nato pa predložek z desne strani. Podajalec spet Matjašec, pred golom pa z glavo najvišji Tompa in po vzoru s tekme v Hotizi v uvodnem krogu se še drugič trese mreža gostov.

3:2 Balažic (35.minuta)

A to ni bilo vse, saj je naša ekipa v 35.minuti zrežirala zadetek za vodstvo. Prosti strel z leve strani je izvajal spet Matjašec in podaja je vnovič našla naslovnika. Tokrat je bil to še drugič Balažic, ki je skorajda z mrtvega kota izkoristil odbitek Utroše in razveselil domačo publiko z zadetkom za vodstvo s 3:2.

15178069_10153895243596262_1902867655137083514_n

Dve minuti pozneje je Balažic še enkrat ogrozil gostujočega vratarja, a je plasirani strel s pomočjo odbitka končal v naročju Utroše. V 38.minuti je na delu še enkrat več naveza Matjašec-Balažic, prvi spet v vlogi podajalca, Balažic pa na 1.vratnici z glavo meri čez gol.  V 42.minuti je podajo Mlinariča z desne strani atraktivno poskušal zaključiti Tompa. Žoga mu je ostala med nogama in je kar leže poskušal presenetiti Utrošo, a je vratar gostov strel vendarle ukrotil. Zaključek 1.dela je ponudil še prosti strel naše ekipe, ki ga je po prekršku nad Copotom z 20m izvedel Matjašec in zatresel vratnico, pri tem pa se je končal 1.polčas.

Prvo resnejšo priložnost so si v nadaljevanju priigrali gostje. V 53.minuti je Boroš krenil 1-1 s Ferenčakom, a je bil na vratar uspešnejši in poskus ubranil.

4:2 Žugelj (54.minuta)

Takoj za tem je naša ekipa krenila v protinapad prek Balažica po levi strani. Sledila je podaja pred gol, katero je izkoristil Žugelj in še četrtič ugnal Utrošo, ter za svojo statistiko vpisal tako težko pričakovani zadetek.

5:2 Čurič (66.minuta)

Medtem je trener Jančar na igrišče poslal tudi oba rezervista in kaj kmalu je prišel nov zadetek. V 66.minuti je v protinapad po levi strani po asistenci Balažica krenil Gostan in poslal predložek na oddaljenejšo vratnico, katerega ni uspel izkoristiti Tompa. A je vseeno poslal povratno podajo na drugega rezervista Čuriča, ki je s strelom pod prečnik še petič premagal vratarja gostov in poskrbel za svoj strelski prvenec v članskem moštvu.

Gostje so imel priložnost za znižanje zaostanka v 71.minuti. Predložek Biroja je izkoristil Kepe, a je strel z glavo ubranil Ferenčak.

6:2 Tompa (77.minuta)

V 77.minuti se je razigral tudi Sreš in krenil v solo prodor, ki ga je zaključil s strelom, a se je žoga zaustavila pred golom v blatu. Tompa je ostal sam in jo poslal v nebranjeni del mreže za visokih 6.2.

7:2 Tompa (85.minuta)

V 85.minuti je Tompa vknjižil hattrick, saj je izkoristil podajo iz kota Sreša in z glavo na oddaljenejšo vratnico zadel še za 7:2. Kot zanimivost dodajmo, da je vse 3 zadetke zadel kljub poškodovanemu prstu z začetka obračuna.

15192527_10153895243731262_8399176870920864979_n

Minuto pozneje je po podaji Krauthakerja iz 11m meril Kepe, a streljal mimo vrat, rezultat pa se do konca obračuna ni več menjal.

Za konec dobre polovice sezone je naša ekipa zabeležila visoko zmago kljub dejstvu, da je igrala s povsem premešano zasedba, ki je bila posledica odsotnosti kar 5 igralcev. Sedaj ekipa odhaja na zimski odmor, na katerem bo ostala vse do konca januarja, ko se pričnejo priprave na nadaljevanje sezone, ki se s tekmami 15.kroga pričenja 18. oz. 19.marca. V nadaljevanje prvenstva bo krenila s 4.mesta.

D.Č.

Veselje po tekmi – VIDEO