ODRANCI – NAFTA 1903

ODRANCI 2 - 2 NAFTA 1903
15 Okt 2016 - 15:30ŠRC ODRANCI

” SRČNA in VELIKA TOČKA PROTI NAFTI 1903 “

Derbi 9.kroga 3.SNL-vzhod nam je v Odrancih to soboto postregel s praktično vsem, kar lahko nogomet ponudi. Derbi proti Nafti 1903 so zaznamovali 4 atraktivni zadetki, močno naelektreno vzdušje tako na igrišču, kot ob njem, sprva dosojena in kmalu razveljavljena enajstmetrovka in koncu pravičen remi.

Naša ekipa se je Lendavčanom zoperstavila brez kaznovanega Zvera, in poškodovanih Gostana, ki je odsoten že dlje časa in tudi Matjašeca, ki si je poškodoval kolenske vezi. Trener Jančar je imel vnovič veliko dela s sestavo idealne enajsterico, nato je moral že v 1.polčasu zaradi poškodbe stegenske mišice zamenjati še Gašperja Hozjana. Težav je bil torej na pretek, a točko pred 500 gledalci v oblačnem in rahlo deževnem vremenu je prineslo srce naše ekipe.

14717108_10153798153571262_5720466757001455278_n

Jančarjevi varovanci so v tekmo krenili pogumno in v 3.minuti je Balažic streljal z desne po podaji Raduhe, a meril mimo vrat.

0:1 Malešević (7.minuta)

Nato pa situacija v 7.minuti. Mladi Copot je skušal izbiti žogo, storil napako, v storitev prekrška je bil prisiljen Raduha. Prosti strel je mojstrsko izvedel Malešević in neubranljivo premagal Raduho v vratih, ter Lendavčane povedel v vodstvo z 0:1.

V 22.minuti so Lendavčani krenili v protinapad po levi strani. Predložek je izvedel Zagorec, Vinko pa poskušal na 1.vratnici, Raduha je s super obrambo preprečil povišanje vodstva Nafte. V 31.minuti se je po predložku v priložnosti znašel tudi Zagorec, a z glavo meril čez gol. V izdihljajih prvega polčasa je po gneči v našem kazenskem prostoru  po predložku Maleševića imel priložnost še Novinič, a streljal mimo vrat in zadel zunanji del mreže. Naša ekipa v 1.delu igre resnejših priložnosti ni imela in ostalo je pri 0:1.

14563484_10153798153451262_8138488751887586356_n

V nadaljevanju pa nemudoma močan pritisk naše ekipe na obrambo Lendavčanov, toda prva priložnost v 2.polčasu je bila spet na strani gostov. Po prodoru Horvata po levi strani je Zagorec na 1.vratnici streljal čez gol. V 52.minuti je prosti strel z roba kazenskega prostora levo zastreljal Sreš. Prava bomba je končala v stičišču prečnika in vratnice.

1:1 Tompa (55.minuta)

V 55.minuti so domači navijači dočakali izenačenje. Akcija je potekala po desni strani. Najprej je predložek izvedel Balažic, a je bila žoga izbita, nato je Erik Hozjan z namenom strela poslal žogo na oddaljenejšo vratnico, kjer se je najbolje znašel Tompa in z zunajim delom stopala zatresel lendavsko mrežo za 1:1.

V 66.minuti je prosti strel s 30m izvajal Dodlek. Dober poskus je atraktivno zaustavil Raduha. V 69.minuti je predložek s kota poslal Sreš, Balažic je na 1.vratnici poskus kar s peto, lendavska obramba je žogo izbila blizu gol črte.

1:2 Vinko (72.minuta)

V 72.minuti je igra Nafte potekala kakih 30m od našega gola. Vinko je bil brez ideje kako žogo prenesti do napadalcev in se je neoviran odločil za strel in zares dobro zadel žogo in še drugič ugnal Raduho z odličnm “rašlejem”. Raduha je bil na žogi, a prekratek, Nafta je vodila z 1:2.14729273_10153798153456262_6931508925708791587_n

Sila sporna sitacija se je odvila v zadnjih 10 minutah tekme. V gneči v kazenskem prostoru gostov se je po predložku Sreša znašel rezervist Žugelj in streljal, pri tem pa zadel Maleševića. Močno je zadišalo po enajstmetrovki, katero je sprva signaliziral stranski sodnik Lunežnik. Nato pa jo je glavni sodnik Halilovič po pogovoru z Lunežnikom razveljavil. Situacija je postregla s sila burnimi reakcijami tudi na tribunah.

2:2 Tompa (87.minuta)

Toda ob koncu srečanja je Tompa še enkrat na noge dvignil domačo “tokrat” številčno in navijaško razpoloženo publiko. Predložek je z roba kazenskega prostora levo izvedel Sreš, Tompa pa je na 1.vratnici v dvoboju s Šerugo odlično skočil in žogo z glavo še drugič spravil za hrbet Valentića.

14650747_10153798153361262_3720330238177204317_n

Lendavčanom se je nato pričelo zelo muditi, ob koncu je ob vračanju žoge v polje prišlo do konflikta med lendavskim vratarjem Valentićem in našim trenerjem Jančarjev. Situacija se ni umirila niti po zadnjem sodnikovem žvižgu, nekaj minut za tem pa že.

Naša ekipa si je s srčno in borbeno igro priigrala veliko točko, ki naj bo vzdpodbuda pred novim derbijem. V nedeljo namreč odhajamo v Beltince.

Videoposnetek  s tekme (video: Nafta 1903)