ODRANCI – NŠ MURA

ODRANCI 2 - 4 NŠ MURA
13 Nov 2016 - 14:00ŠRC ODRANCI

Težak, razmočen teren, hladno in vetrovno vreme, šov Amadeja Maroše, dvakratno izenačenje naše ekipe, rdeči karton Zvera, poškodba in predčasna menjava Dejana Sreša, ter navsezadnje 850 gledalcev … Vse to in še več je zaznamovalo derbi 13.kroga 3.SNL-V med Odranci in Muro. Gledalci so lahko videli pravzaprav vse. In če je naša ekipa imela veliko ambicij po uspehu… se je žal izjalovilo. V igro so se vrnili kar dvakrat, imeli tudi priložnosti, da bi bil končni rezultat povsem drugačen, a so Muraši, predvsem na krilih tokrat sila razpoloženega Maroše točke odnesli na Fazanerijo.

15078862_10153876669876262_8122672340915697823_n

Že sam začetek dvoboja je napovedal boj za čisto vsak košček zelenice. Vsled tega je Tompa že v uvodnih minutah po dvoboju na razmočenem terenu končal v ogradi in zares velika sreča je poskrbela, da se zanj dvoboj ni končal sila hitro. V samem začetku že takoj poškodba Sreša, kar je dodatno načelo našo ekipo, čeprav je Sreš še nadaljeval z igro. Prvo resnejšo priložnost je imel v 9.minuti Maroša, a z 20m meril mimo vrat. V 25.minuti je prosti strel z razdalje 25m izvajal Vaš, žoga je krenila mimo gola Raduhe. V 30.minuti je Sreš po prostem strelu s 30m dodbra ogrel dlani Luka, ki je žogo odbil.

0:1 Maroša (35.minuta)

Gostje so napadali po desni strani, nakar je sledil predložek pred gol. Žoga je bila pred našim golom podaljšana na oddaljenejšo vratnico, kjer se je lepo znašel Maroša in kljub malo prostora s strelom v desno stran ugnal Raduho in Muro popeljal v vodstvo z 0:1.

0:2 Balažic Ivo (40.minuta)

Odgovor naše ekipe je bil bliskovit, a v pravem času. V 40.minuti je po levi strani prodiral Balažic in se odločil za strel. Sprva situacija ni obetala veliko, a se je žoga nerodno odbila od Lukača, presenetila Luka v vratih in končala na oddaljenejši vratnici v mreži. Prvič je eksplodirala tudi naša publika.

15037121_10153876670196262_3938921657146988723_n

Do konca prvega dela igre situacija na igrišču “stagnira” in ekipi sta odšle na odmor v po zadetkom v posamezni mreži.

V 47.minuti je z roba kazenskega prostora s strelom poskušal Erik Hozjan, Luk je sicer nevaren strel po sredini odbil v kot. Nato spet sledijo minute gostov, ki so v 57.minuti vnovič povedli.

1:2 Maroša (57.minuta)

Na levi strani so tokrat kombinirali Vaš, Karas in Pucko, nakar je slednji s predložkom lepo našel prostega Marošo, ki je z udarcem “na prvo” še drugič zatresel mrežo naših vrat in Muraše vnovič popeljal v vodstvo.

2:2 Horvat Patrik (62.minuta)

Podobno, kot v prvem, so tudi v drugem polčasu naši fantje za novo izenačenje potrebovali 5.minut. V 62.minuti je lepo žogo pred kazenskim prostorom gostov lepo sprejel Raduha Patrik, jo asistiral do prostega Horvata, ki je potegnil proti vratom in s strelom mimo Luka poskrbel za drugo izenačenje na obračunu.

15094476_10153876670146262_1551396549940643881_n

Situacija je bila nekoliko mirnejša vse do 79.minute, ko bi gostje lahko vnovič povedli. Atanasov je podajo prepustil Maroši, Raduha pa je poskus do takrat dvakratnega strelca ubranil.

2:3 Vaš- enajstmetrovka in rdeči karton- Zver Damir (81.minuta)

V 81.minuti je Vaš poslal predložek pred naša vrata po prostem strelu. Naša obramba žoge ni uspela izbiti in spet se je znašla v nogah Maroše, ki je bil spet sam pred Raduho. Strel mu je preprečil Zver in ga zaustavil s prekrškom. Sodnik Mežnar je nemudoma zapiskal in morebiti tudi “preostro” Zvera poslal pod predčasno prho z rdečim kartonom. Belo točko je izvedel Vaš in s strelom po sredini še tretjič premagal Raduho.

15027632_10153876669861262_4869005041511022380_n

Nato naša ekipa ni našla poti, kako še tretjič izenačiti, malce so pošle tudi moči, da bi z deseterico še enkrat napadli gol gostov. V izdihljajih tekme sta imela lepi priložnosti še rezervist Kolar, ki je zatresel prečnik, Atanasov je po lepi podaji z desne nastreljal zgolj Raduho.

2:4 Maroša (91.minuta)

Da je bil to res popoldan Maroše, je bilo potrjeno v 91.minuti. Lukač je poslal predložek, Maroša pa našega čuvaja mreže matiral še četrtič in s tremi lastnimi zadetki dokončno odločil dvoboj.

Naša ekipa se je tako morala sprijazniti z drugim domačim porazom, Mura pa z novo zmago spet za ovratnik diha Beltincem in tudi Nafti, ki niso bili preveč uspešni v krogu nekaterih zares “čudnih in presentljivih” rezultatov.

Za konec jeseni nas v nedeljo čaka še 14.krog, ko v ŠRC prihaja Hotiza.