OBČINA ODRANCI

DRUGA DOMAČA TOČKA, TOKRAT PROTI POLANI

” DRUGA DOMAČA TOČKA, TOKRAT PROTI POLANI “

Odranci, 3.4.2016

Tekma 17.kroga 3.SNL-V med Odranci in Polano je upravičila pričakovanja glede lepega obiska. Kar 450, mogoče tudi kaj več ljubiteljev žogobrca je bilo priča nekakšnemu “internemu derbiju” tretjeligaških ekip s področja MNZ Lendava. Obe ekipi kar nekoliko okrnjeni, kartoni in poškodbe so poskrbeli, da so nekateri tekmo spremljali s tribun.

12495123_10153370675481262_494381343993637281_n

Začetek za našo ekipo … vzpodbuden. V 6.minuti predložek Kocipra z desne, Žugelj je z glavo nastreljal vratarja Škaliča. Kociper spet v prodoru minuto pozneje, Gostan je krenil sam proti golu, toda meril mimo okvira. V 15.minuti je po kotu Matjašeca poskušal Virag, strel je bil blokiran, Žugelj pa je odbito žogo spet poslal v vratarja gostov. Raduha je imel prvo resnejše opravilo v 27.minuti. Z 20m je streljal Žalik Rok, Raduha se je izkazal.

1:0 Kalamar (32.minuta)

Matjašec je s pomočjo Jerebica spisal prvi zadetek sredi 32.minute. Podajo iz kota je Jerebic z glavo preusmeril na oddaljenejšo vratnico, zadetek je preprečil okvir gola, na odbiti žogi pa je bil najbolj spreten Kalamar in jo poslal v daljši kot. Naša ekipa se je veselila vodstva.

V 37.minuti je močno zadišalo po povišanju vodstva naše ekipe. Podajalec tokrat Gostan z desne, Škalič je kar nekoliko nespretno posredoval, Kociper je poskušal z glavo, a v težkem položaju streljal mimo gola.

1:1 Saćer (45.minuta)

Medtem, ko je večina gledalcev že bila z mislimi na odmoru, pa so zadeli tudi gostje. Matjašec je reševal aut, a s tem posredovanjem žal naredil več škode in žogo “podaril” Saćerju, ki je krenil sam proti Raduhi in z udarcem mimo našega vratarja Polano pripeljal do izenačenje. Kmalu zatem je sodnik Bukovec odpiskal konec 1.dela igre.

12924626_10153370758266262_6464772749606343970_n

Uvodne minute nadaljevanja so bile spet v domeni naše ekipe. Edina resnejša priložnost prvih 6.minut drugega dela je bil predložek Kocipra v 51.minuti, Gostan je poskušal atraktivno iz obrata, a meril čez gol. Kmalu zatem pa na drugi strani šok …

1:2 Žalik Samo (52.minuta)

Takoj je sledila dolga žoga gostov na našo polovico. Okroglo usnje je presenetilo tudi našo obrambo in preletelo tudi Jerebica, ki bi situacijo ob morebitnem izbijanju rešil, toda Žalik Samo se je znašel 1-1 z Raduho in z rutiniranim “lobom” še drugič zatresel mrežo naše ekipe.

Isti igralec je imel 2 minuti pozneje še eno priložnost za 1:3, a je streljal čisto malo mimo vrat. Naša ekipa je nato vse stavila v napad. V 56.minuti je močno dišalo po novem izenačenju. Matjašec je izvedel predložek z leve strani, v gneči pred golom pa je bil najvišji Gostan, lepo meril z glavo, a mu je veselje preprečil prečnik. Na srečo je bila 57.minuta srečnejša …

2:2 Balažic Ivo (57.minuta)

Naša ekipa je še naprej pritiskala obrambo gostov. Akcija se je odvijala na levi strani, kjer je preigraval Balažic Ivo in si priigral priložnost za strel, katerega je zares izvrstno odmeril in s plasiranim udarcem še drugič premagal Škaliča.

Tekma je bila vnovič odprta in možni so bili prav vsi scenariji. Ozračje je bilo razgreto tako na igrišču, kot ob njem. V 65.minuti spet prodor Matjašeca po levi in predložek. Gostan je spet streljal iz obrata, tokrat bistveno nevarneje, kot v začetku 2.polčasa, Škalič je bil na t.i.”krivi” nogi, a strel, tudi refleksno, ubranil. V 78.minuti je s 16m poskušal še Virag, pred golom gostov je bilo vnovič nevarno, a Škalič je ohranil nedotaknjeno mrežo.

12670708_10153370887396262_2320042227789871948_n

V zadnjih 10. minutah tekme je bilo dogajanje še naprej napeto, publika je imela marsikaj povedati tudi čez sojenje, toda tisto, za kar se pravzaprav igra, pa se ni spremenilo. Ostalo je pri 2:2, z rezultatom pa bolj zadovoljni gostje, naša ekipa in publika pač ne.

Toda čas teče in potrebno je gledati že naprej … V nedeljo Nas in Vas čaka sosedski “El Classico” št.2 v tej sezoni, saj gostujemo v Beltincih. Pred nami je torej tekma, katera je vselej “epizoda zase”. In če smo bili v nedeljo po tekmi malce slabe volje, je to razlog več, da v nedeljo skupaj poskušamo doseči zmago v Beltincih. Ekipa računa na podporo naše publike in verjamemo, da se boste derbija spet udeležili v lepem številu. Več o tekmi pa v četrtek v večernih urah…

D.Č.