OBČINA ODRANCI

PRIJATELJSKE TEKME: Za začetek zmaga nad Polano

Stadion PC Poljana v V.Polani
Nedelja, 16.02.2020 ob 14.00
Gledalcev: 180
Sodniki: Kovač Anton (Črenšovci), Pintarič Zlatko (Črenšovci), Žižek Boris (Nedelica)

POLANA – ODRANCI 0:3 (0:1)

Strelci: Celec, Čuk (11m), Ciglarič

Postava Odranci:
Šaruga, Celec, Meznarič, Suhač, Ciglarič, Horvat D., Emruli, Čuk, M.Horvat, Legen, Hartman
Igrali so še:
Farkaš, B.Horvat, Markoja
TRENER: Franc Cifer

Po dveh tednih pripravljalnih treningov, kjer je bil fokus predvsem na moči in kondiciji, je naša ekipa to nedeljo odigrala prvo prijateljsko srečanje. Nasprotnik je bila ekipa Polane, trenutno vodilno moštvo Pomurske lige. Trener Cifer je bil primoran prvi test odigrati s sila okrnjeno igralsko zasedbo, saj je manjkala cela paleta odsostnih igralcev. Nekaj jih je manjkalo zaradi bolezni, nekaj zaradi prehodnih poškodb, nekaj pa jih je bilo odsotnih zaradi službe in prostega konca tedna.

Je pa naša ekipa dobro pričela obračun v Veliki Polani. V uvodnih minutah je na sceno stopil novinec v našem dresu Saša Celec, ki je sredi 8.minute izkoristil odličen predložek Ciglariča iz kota in z glavo zatresel domačo mrežo, katero čuva nekdanji vratar našega kluba Darko Prša. V prvem delu igre je prevladovala igra med obema kazenskima prostoroma, priložnost so imeli tudi domačini, a odbitka vratarja Šaruge niso uspeli preobrniti v zadetek za izenačenje. Naša klop tokrat ni imela veliko možnosti za eksperimentiranje s klopi, kar se menjav tiče. Tako je nadaljevanje odigrala bolj kot ne enaka zasedba, priložnost za igro sta dobila tudi mladinca Horvat Blaž in Timi Markoja, skozi večino srečanja je precej težav domači ekipi povzročal tudi domači povratnik Denis Horvat. Sredi nadaljevanja je naša ekipa po prekršku nad Emrulijem prišla do bele točke in podvojila svoje vodstvo. Končnih 0:3 je sredi 80.minute po domiselni in kombinatorni kombinaciji naše ekipi postavil Ciglarič. Na obračunu se je našim fantom še močno poznala začetna faza priprav. Noge so bile težke in zato tudi nekaj težav s kontrolo žoge in podajami. Rezultat ni bil v ospredju, je pa dal smernice, kje in kako delati v nadaljevanju priprav.

D.Č.