OBČINA ODRANCI

PRIJATELJSKE TEKME: Poraz proti zelo dobri ekipi NK Pitomača

ŠRC ODRANCI

Sobota, 11.02.2023 ob 14.00

30 gledalcev

Glavni sodnik: Miran Bukovec (Lendava)

 

Postava Odranci:

Cigut, Copot, Štornik, Balažic, Sukič, Raduha P., Hren, Lukač J., Vori, Tompa, Lukač L.

Igrali so še:

Serec, Horvat P., Lorbek, Horvat K., Graj L., Kreslin, Raduha R., Kranjec, Režonja

TRENER: Mitja Erniša

ODRANCI – PITOMAČA 1:4 (1:2)

Strelec Odranci: L.Lukač (37)-11m

Članska ekipa je po uvodni seriji treningov v tokratnih zimskih pripravah zadnjo soboto opravila tudi s prvim prijateljskim obračunom. Na domačem terenu so varovanci trenerja Erniše moči odmerili z ekipo Pitomače, četrtoligašem iz sosednje Hrvaške. Prvi test te zime je bil za našo ekipo velik zalogaj, saj so se gostje izkazali kot čvrsta ekipa tako tekaško, kot fizično, kar je naši ekipi v samem uvodu srečanja povzročalo nemalo težav. Gostje so dominirali v začetku srečanja in sredi prvega dela igre vodili že z 0:2. Naša ekipa je sicer prihajala do polpriložnosti, sredi prvega dela je Cigut preprečil tudi zadetek gostov po samostojnem prodoru. V 37.minuti je po prekršku v kazenskem prostoru gostov iz 11m Luka Lukač našo ekipo vrnil v igro, rezultat ob polčasu je bil 1:2 v korist gostov. V nadaljevanju je trener Erniša minutažo namenil tudi igralcem s klopi in s tem izdatno zamenjal začetno enajsterico. Gostje so v nadaljevanju dvakrat ugnali še vratarja Sereca in prijateljski obračun zasluženo dobili. Naša ekipa si je sredi 80 minute pripravila najlepšo priložnost na tekmi in sicer po dvojni kombinaciji Hrena in Kranjeca, ki se je zaključila s strelom slednjega, a je vratar gostov refleksno strel ubranil.

 

Izjava po tekmi:

Patrik Raduha: “Prva prijateljska tekma je za nami. Ekipa je prenovljena, uvodna dva tedna priprav smo dobro oddelali. Na prijateljskih tekmah, saj v tem uvodu rezultat sicer ni prvotnega namena, smo pa prvo tekmo odigrali proti zelo zelo dobremu hrvaškemu četrtoligašu. Sam sem glede nasprotnika bil presenečen, saj se je pokazal v izredno dobri luči. Glede naše ekipe lahko povem, da so bile v tekmi nekatere dobre stvari, tudi nekatere slabe, da lahko sedaj vidimo, kje bomo morali delati in nadgrajevati zadeve in verjamem, da jih bomo do prvenstva tudi izpilili. Gremo naprej, pred nami je nov teden priprav in nova prijateljska tekma. Bolj bomo sproti odpravljali napake, boljše bo za nas.

D.Č.